Народни Лекови

lice3Баланс маска

Мешавината од Нерафинирана Морска Сол и мед има противоспалителни својства, така што може да воспостави рамнотежа кај прекумерното лачење на маснотии и да ја подобри хидратацијата на кожата и тоа во слоевите каде што е тоа најпотребно.

lice2Тоник за масна кожа

Нерафинираната Морска Сол длабински ги чисти порите на кожата, па кожата помалку се масти и помала е можноста од ширење на бактерии и појава на акни.

liceТоник за омекнување на грубата кожа

Нерафинираната Морска Сол е природен и нежен пилинг кој ја отстранува мртвата кожа. Но, во исто време Нерафинираната Морска Сол содржи минерали кои ќе ја омекнат кожата и ќе ја вратат хидратацијата.

photos.demandstudios.com-getty-article-18-115-78652777_XSПилинг за подмладување

Нерафинираната Морска Сол ја омекнува кожата и ја враќа во нејзиното најдобро издание.

kupkaКупка за добра ноќ, Купка за смирување

Нерафинираната Морска Сол ги апсорбира токсините и со тоа длабински ги чисти порите на вашата кожа, во исто време ја враќа одбранбената функција на кожата и ја задржува хидратацијата.

kosaТретман против првут

Нерафинираната Морска Сол помага во омекнување и отстранување на постоечкото мртво ткиво на кожата, а во исто време ја стимулира циркулацијата со што го заздравува темето.

zabiИзбелувач на забите

Нерафинираната Морска Сол и сода бикарбоната се нежни абразиви кои ќе ги отстранат флеките и ќе ги избелат вашите заби.

noktiИзбелувач на нокти, отстранувач на флеки

Солта ја омекнува кожата околу ноктите и делува на нејзино зајакнување. Содата бикарбона и лимонот ги отстрануваат жолтенилото и флеките на ноктите.

ustaПриродна вода за испирање на устата

Нерафинираната Морска Сол има антибактериски делувања, па сигурно ќе ви помогне во уништување на бактериите